top of page
Post: Blog2_Post

Srí Lanka - Online víza - Návod ako na to

V tomto článku sa s vami podelím o to, ako si môžete vybaviť víza na Srí Lanku.


V prvom rade je potrebná správna web stránka, nenechajte sa oklamať, lebo na google nájdete rôzne stránky, ktoré sa tvária ako tie oficiálne, ale nie sú.


Oficiálna stránka na podanie víz na Srí Lanku je táto: https://eta.gov.lk/slvisa/

Vyplnenie víza prihlášky bolo jednoduchou záležitosťou a víza (na 6 mesiacov) mi schválili za niekoľk ohodín od podania. Podmienky a ceny ale nedávno zmenili a pol ročné víza si už nie je možné (k dnešnému dňu 20.12.2023) vybaviť.


Ako teda na to? Z ľavého panelu kliknete na "Apply for an Individual" a vyplníte prihlášku.Momentálne systém dovoľuje vybrať iba víza na 30 dní.Vyplníte niekoľko údajov na ktoré sa pýtajú ako vaše číslo občianského, kontaktné údaje, adresa, kde budete na Srí Lanke. Nevyžadujú žiadne potvrdenia od ubytovaní, z bankových účtov, či leteniek.


Cena za mesačné víza na Srí Lanku je momentálne 50 amerických dolárov. Po zaplatení sa vaša prihláška odošle a vám príde email od evisa@sltidc.lk a mal by vyzerať takto:Keď vám príde email o úspešnom schválení, bude to vyzerať takto:ETA číslo je pre vás dôležité!! Celý tento email si vytlačte a toto je dokument, ktorý budete ukazovať na emigračnej kontrole. ETA číslo je vaše číslo víz. Žiaden iný dokument vám nepríde, toto je to, čo potrebujete.


A ešte jedna dôležitá informácia! Po prílete na Srí Lanku si (pravdepodobne) vystojíte nemalú radu na vízovej kontrole... Neurobte tú chybu ako ja, že po hodinovom čakaní sa vás opýtajú, či ste vyplnili "Online arrival card" a vy nebudete mať šajnu o čom je reč.


Tu je link, kde si môžete túto kartu vyplniť z pohodlia domova. Prípadne sa to dá urobiť aj na mieste, je to len malý papierik a zopár informácii, urobte to ale ešte pred tým než si vystojíte radu, inak vás pošlu po tento papierik a musíte sa znovu postaviť na koniec rady! 🥲


Toľko k vybaveniu víz! Dúfam, že bol pre vás tento článok užitočný.


Pokiaľ by ste potrebovali moju osobnú asistenciu, neváhajte mi napísať na lenka.hruscakova@gmail.com a dohodnúť si so mnou súkromnú konzultáciu.

Ponúkam aj službu vybavenie online víz. 🤝🏼👩‍💻

39 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page